LIGI 20 AASTAT KOGEMUST

Island of Pets kuulub Saare Fishexport OÜ gruppi. Saare Fishexport on juba ligi 20 aastat tegelenud kilu ja räime püügi, töötlemise ning eksportimisega Ameerika Ühendriikidesse, Hollandisse, Soome, Suurbritanniasse, Taani ja paljudesse teistesse riikidesse.

Tootmishooned

Suurte traallaevadega püüdes ei ole võimalik püüda kala alati ühes konkreetses suuruses. Tööstused kasutavad peamiselt 8-12 cm kilu ja 12-15 cm suuruses räime kas siis fileerimiseks, suitsutamiseks või konservi panemiseks, kuid püükide sekka satub ka kala, mis on nendest standarditest väiksemas mõõdus ning sellele suurusele kasutust tööstustes üldjuhul ei leita. Seega väiksematele suurusfraktsioonidele ei olnud võimalik lisandväärtust luua ning see utiliseeriti või eksporditi ilma väärindamata kalajahutehastesse.

Õnneks, aastal 2017 avatasime, et ilma soolata kuivatades on võimalik ka selles suuruses kalale väärtus luua pakkudes seda lemmikloomadele, kes kasulikest rasvadest ja valkudest pungil olevaid kalasid väga naudivad. 


KINDEL PÄRITOLU

Kõik tooted toodetakse ühes ja samas tehases Saaremaal. Kala, mis meie toodetes on, on püütud Saaremaa lähistelt kõige kõrgemate standardite järgi ja jätkusuutlikult.

Traallaev HERRY

Kas olete vahel poes värsket kala või puuvilja ostes mõelnud, mis teekonna antud toode läbinud on, et teie kööki jõuda? Olete kuulnud, kui suur probleem on väärinfoga kauba etikeerimine? Vassitakse päritolumaa, säilivuse või sisaldavate ainetega. Island of Petsi toodete puhul ei pea selle pärast muretsema, sest kontrollime kogu tarneahelat alates toorme püügist kuni valmistooteni. Kliendi soovil võime öelda millal, kus ja millise laevaga on kala tema tootesse jõudnud. 


"KUST TEIE TOOTEID EESTIST OSTA SAAB?"

Siiani oli vastus "Ei saagi kahjuks," sest siiani olime keskendunud ainult välisturgudele. Saaremaine kuivatatud Läänemere kilu on väga populaarne USA-s, Taanis, Saksamaal, Suubritannias, Prantsusmaal ja Itaalias. 
Kui olime sponsoreerinud koerte spordiüritusi, hakati huvi tundma, et kust antud tooteid saaks osta. Siin me siis oleme...

Lisaks leiad meie tooteid:
Kuressaare, Auriga - 4käppa ; www.4kappa.ee

Kui soovid meid oma poodi, kirjuta: fred@sfe.ee